İngilizcenizi Geliştirecek 500 İngilizce Şarkı

Şarkılar, “gerçek hayat” dilinin harika bir kaynağıdır ve birçok farklı dil becerisini pratik yapmak için siz de müziği kullanabilirsiniz. En önemlisi, şarkılar İngilizce öğrenmenin eğlenceli bir yoludur! Bu yazının içeriğinde çocuklarınıza İngilizce öğretirken dinletebileceğiniz şarkıları ve İngilizce öğretmeni Halil İbrahim TOPUZ tarafından hazırlanan hem yetişkinlerin hem de çocukların İngilizce öğrenmelerine ve geliştirmelerine katkı sağlayacak özenle seçilmiş Spotify’da dinleyebileceğiniz 500 İngilizce şarkıyı sizinle paylaşacağız.

İngilizce Öğrenmek İçin İyi Şarkılar Seçmek

En iyi ve kalıcı öğrenme, eğlendiğimizde gerçekleşir. Bu yüzden çocuğunuzun sevdiği müziği seçmek gerçekten önemlidir. İngilizce öğrenmek için en iyi öğretici şarkılar:

  • Çok uzun olmayan
  • Çok hızlı olmayan ve birlikte söylemesi kolay
  • Günlük İngilizcede kullanılan kalıplardan oluşan
  • Nispeten daha kolay anlaşılır ve net olan şarkılar olmalıdır.

Şarkılarla İngilizcenizi geliştirmenin faydaları şunlardır;

İngilizce şarkı dinlemek telaffuzunuzu geliştirir.
Telaffuz yeni bir dil öğrenme sürecinde en zor ve üstünde durulması gereken yönlerden birisidir. Şarkılarla İngilizce öğrenmeye çalışmak aksanınızın gelişmesine yardımcı olur. Şarkıları tekrar tekrar dinleyerek ve söyleyerek aksanınızı rahatlıkla geliştirebilirsiniz.

Şarkılar günlük dilde sık kullanılan kalıpları ve kelimeleri öğrenmek için harika kaynaklardır.
Kelime hazinenizin gelişmesini sağlar. Kelime alıştırmaları yapabilmeniz için bulunmaz bir fırsattır. Şarkılar genellikle belli bir konu üzerine olduğu için o konuyla ilgili kelimeleri öğrenmenizi ve ezberlemeniz sağlar. Başlarda sözlerini anlamak zor olabilir ancak zaman ilerledikçe kelimeleri daha kolay anlayabilme yetisi artacaktır.

Müzik dinlemek hafızayı geliştirir insanı rahatlatarak öğrenmeyi kolaylaştırır.
En sevdiğiniz müzikleri dinlemek bilindiği üzeri insanı rahatlatır. Ruh halinizi değiştirir. Araştırmacıların bulgularına göre müzik dinlemek beynimizin iki tarafını da harekete geçirir. Sadece dil öğreniminde değil, genel öğrenimde de olumlu etkisi vardır.

2-10 Yaş Çocuklar İçin İngilizce Şarkılar

Çocukların ilgisini çeken şarkılar genelde pek çok kafiyeli kelimeye ve sıkça tekrar eden ritimlere sahip şarkılar olmalıdır. Bu, çocukların yeni kelimeler öğrenmesini ve birlikte şarkı söylemeye başlamasını kolaylaştırır. Çocuğunuz ayrıca tekerlemelere eşlik etmeyi deneyebilir. Çok sayıda farklı kelime alıştırması yapabilirler. Konlara göre şarkılar seçebilirsiniz. Örneğin: Sayıları öğretirken ‘Ten in the bed’, hayvanlar konusunda ‘Old MacDonald had a farm’, Renkleri öğretirken ‘I can sing a rainbow’, araçları öğretirken ‘The wheels on the bus’, sağını solunu öğretirken ‘You put your right mitten in’, basit komutları öğretirken ‘If you’re happy and you know it’, eşyaları öğretirken ‘This is the way we lay the bricks’ gibi şarkılar kullanabilirsiniz. Çocuklara İngilizce öğretirken size yardımcı olacak şarkılar için buraya tıklayabilirsiniz.

Yetişkinler İçin İngilizce Öğretici ve Geliştirici Şarkılar

Yetişkinler için de şarkılar aracılığıyla öğrenmek, ilgi alanlarını birleştirmek ve dili öğrenmek için harika bir fırsattır. İngilizce öğretmeni Halil İbrahim TOPUZ, İngilizce öğrenmek ve İngilizcelerini şarkılar aracılığıyla geliştirmek isteyen herkes için 500 harika İngilizce şarkıyı özenle seçti ve sizler için Spotify listesinde topladı. Boş zamanlarınızda, seyahatlerinizde, arabanızda veya çalışırken dinleyebileceğiniz bu harika şarkıları düzenli ve her gün dinlemeniz halinde İngilizce becerilerinizin geliştiğini günden güne fark edeceksiniz.

Şarkıların hangi dil bilgisi konusunda, hangi kelimeyi öğrenmeniz için seçildiğini gösteren word belgesinin e-posta adresinize gönderilmesini istiyorsanız BURAYA TIKLAYARAK açılan forma eposta adresinizi doğru şekilde girmeniz yeterli.
İngilizcenizi geliştirecek ve daha kolay öğrenmenizi sağlayacak sizler için derlediğimiz harika 500 İngilizce şarkının bulunduğu Spotify Playlistine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Ayrıca çocuğunuzu iki dilli yetiştirmek ve onlara İngilizce öğretmek istiyorsanız buraya tıklayarak Bilingual Children Turkey Facebook sayfamıza üye olabilir, Halil İbrahim TOPUZ hocamızı ingiltereyigeziyoruz linkine tıklayarak İnstagram’dan takip edebilirsiniz.

Yorum yapın