LGS İNGİLİZCE

Değerli İngilizce Öğretmenim ve Sevgili Öğrenciler,
sayfamızda 2024 LGS İngilizce konuları, lgs ingilizce soruları, deneme sınavı, milli eğitim bakanlığının yayınladığı 8.sınıf lgs ingilizce örnek sorular, 8.sınıf ingilizce test soruları pdf, lgs ingilizce çıkmış sorular pdf, ünite kelimeleri ve konu anlatımları bulabilirsiniz. 8. Sınıf İngilizce alanında aradığınız bütün içerikler için bizi takip edin. Ayrıca içeriklerimiz her geçen gün sayfamıza eklenmekte olup, sürekli olarak güncellenmektedir. Bu yüzden sık sık sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayınız.

2024 LGS İNGİLİZCE SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

2024 LGS İNGİLİZCE

Değerli İngilizce öğretmenim ve sevgili öğrenciler, lgs 2024 İngilizce alanında ihtiyacınız olan bütün içerikleri ücretsiz bir şekilde sitemizden indirebilirsiniz. Aşağıdaki bağlantılardan 8.sınıf lgs soruları çıkmış sorular, ingilizce lgs örnek sorular, deneme sınavları, 8.sınıf ingilizce kelimeler, test, konu anlatımı ve daha bir çok içeriğe ulaşabilirsiniz. Sitemizde en kaliteli İngilizce deneme sınavları, 8. sınıf test, konu anlatımları, çalışma kağıtları ve daha fazlasını bulabileceksiniz. Ayrıca 8. sınıf lgs ingilizce çıkmış soruları ve örnek soruları da indirebilirsiniz.

lgs ingilizce

2024 LGS NE ZAMAN?

2024 yılında yapılacak liselere giriş sınavı (lgs 2024) ne zaman yapılacak? 8. sınıf öğrencilerimiz genel olarak, LGS sınavına kaç gün kaldı, lgsye ne kadar kaldı, lgs 2024 ne zaman, saat kaçta, hangi tarihte yapılacak diye merak içindeler.

8. sınıfların Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, İngilizce, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden girecekleri liselere giriş sınavı 2024 yılı haziran ayında yapılacak.

LGS 2 Haziran Pazar günü yapılacaktır. Birinci oturum 09.30’da, ikinci oturum 11.30’da başlar.

LGS BİRİNCİ OTURUM SÖZEL ALAN

Sözel alanda 50 sorudan oluşan birinci oturum 75 dakika sürmektedir.

Alt TestlerSoru Sayısı
Türkçe20
T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük10
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi10
Yabancı Dil10
TOPLAM SORU SAYISI50

LGS İKİNCİ OTURUM SAYISAL ALAN

LGS 2023 sayısal alanda 40 sorudan oluşan ikinci oturumda adaylara 80 dakika süre verilecektir.

Alt TestlerSoru Sayısı
Matematik20
Fen Bilimleri20
TOPLAM SORU SAYISI40