Okul Öncesi Öğretmenleri İçin İngilizce Öğretim Programı

Değerli Okul Öncesi Öğretmenim,
Okul öncesi (3, 4, 5, 6 yaş) çocuklara hem sınıfta hem de sınıf dışında İngilizce öğretmek için sizin en büyük yardımcınız olacağız. 2-3-4-5-6 yaş çocuklara İngilizce öğretimi konusunda uzman İngilizce öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan erken yaşta İngilizce eğitimi vermek için hazırladığımız “Okul Öncesi İngilizce Öğretimi Programı” hakkında size bilgi vermek isteriz. Yaptığımız programı uygulayarak öğrencilerinize İngilizce öğreteceğinizden ve alanınızda fark yaratacağınızdan hiç şüphemiz yok! Umarız sizinle çalışmaya en kısa sürede başlayabiliriz.

Alanında uzman İngilizce öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan “Okul Öncesi İngilizce Öğretimi Programı” nedir?

Kısacası bu program, erken yaşta yabancı dil eğitimi alanında uzman İngilizce öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan, 3-6 yaş çocuklara İngilizce öğretmeyi amaçlayan bir programdır. Bu amaç doğrultusunda ana sınıfı öğretmenleri için, öğrencilerine İngilizce öğretimi konusunda (materyal, ders planı, çalışma kağıtları vs.) yardımcı olan bir çalışmadır. 

okul öncesi ingilizce öğretimi programı

Okul öncesi öğretmenlerine İngilizce öğretmelerinde nasıl yardımcı oluyoruz? İngilizceyi nasıl öğretiyoruz?

İngilizce öğretmenlerimiz tarafından titizlikle hazırlanan programı, her hafta başında programa kayıt olan okul öncesi öğretmenlerimizin mail adreslerine göndereceğiz. Öğretmenlerimiz bu programı haftanın her günü belirledikleri saatlerde sınıflarında uygulayacaklar ve evde öğrencilerin uygulamasını sağlayacaklar. Öğrencilerin eğlenecekleri bu etkinlikler, onların severek İngilizce öğrenmelerini sağlayacak. 

Peki bu etkinlikler neler?

 • Öncelikle öğrencilerin satın almaları için tablet ve akıllı telefonlarından oynayabilecekleri bir adet Online İngilizce Öğretim Uygulaması verilecek. Bu uygulamanın içinde haftanın her günü uygulayacakları her hafta farklı bir temanın yer aldığı eğlenceli aktiviteler olacak. Öğrenci günde 15 dakikasını bu uygulamaki aktivitelere ayıracak. Programımızın en önemli ayağını Finlandiya metoduyla İngilizce öğrenme uygulaması olan “Moomin Language School” oluşturmaktadır. (Yazının devamında uygulamanın özelliklerini okuyacaksınız)
 • İkincisi her öğretmenin özel şifresiyle gireceği, ingilizceciyiz.com adresinde her temaya uygun hafta hafta öğrencilere izletilecek ve evde izlemeleri için ödevlendirilecek özel bir video sayfası olacak.
 • Üçüncü olarak her haftanın temasıyla ilgili (örneğin my family – benim ailem) öğrencilere çıktı alıp verebileceğiniz boyama kesme yapıştırma vs. etkinlikleri eposta adresinize her hafta başında göndereceğiz.
 • Buna ek olarak, İngilizce öğretmenlerimizin tavsiye edeceği, sınıfta oynatabileceğiniz oyunlar ve aktiviteleri e-posta adresinize göndereceğiz.
 • Son olarak okul öncesi öğretmenlerimize, sınıf içinde İngilizce öğretiminin nasıl olması gerektiğiyle ilgili “Erken Yaş Çocuklara İngilizce Öğretimi” konusunda uzman İngilizce öğretmenlerimiz tarafından sınırsız destek verilecek.

“Moomin Language School” Uygulaması Özellikleri Nelerdir? İngilizceyi Nasıl Öğretiyor?

Moomin Language School, dünyaca ünlü Finlandiya eğitim sisteminin 1 numaralı okul öncesi İngilizce eğitim uygulamasıdır. Moomin Language School uygulaması ile İngilizce öğrenme çok kolay hale gelir. Öğrencilerin İngilizce kelime bilgisi hızla artar, İngilizce telaffuzu mükemmel olur. Okula başlamadan İngilizce cümleler kurma yeteneğine kavuşur.

Çocuklara İngilizce öğreten Moomin Language School avantajları:

 • Okul öncesi gelişmiş ve iyi derecede İngilizce dil becerisi
 • Çocukların kendi kendine İngilizce öğrenmesi
 • Günlük 5-15 dakikalık programla İngilizce
 • İngilizce kelime bilgisi, İngilizce dil bilgisi ve İngilizce telaffuzun gelişmesi
 • Tutarlı İngilizce müfredat ve İngilizce anlatım
 • Disiplinlerarası İngilizce gelişim ekibi tarafından tasarlanmış olması
 • Fin eğitim sistemi, dil öğrenmeye odaklanma ve etkin dil öğretim ortamı, dijital araçlar ile sıkmadan-düzenli aralıkla öğrenmenin kombinasyonu
 • Hem bireysel ve hem de grup çalışmasına uygun olması
 • Sosyal beceri ve iletişim yeteneğini geliştirmesi
 • Farklı kültürlerin anlaşılmasını sağlaması
 • İngilizce dilini kullanmaya cesaretlendirmesi
 • Hafıza, yaratıcılık ve matematiksel düşünce gelişimi
 • Çocuğun algı ve motor becerilerini geliştirmesi
 • Çocuğun öğrenci olarak aktif rol alması
 • Başarı hazzını tetikleyip ve motive etmesi
 • Tüm öğrenim hayatı için sağlam bir temel oluşturması
 • Okulöncesi öğretmenler için online öğrenci gelişim takibi
 • O hafta çalıştıkları temalarla ilgili öğretmenlerin öğrencilere dağıtması için yüzlerce basılı materyaller

MOOMIN LANGAUGE SCHOOL UYGULAMASINI İNCELEMEK VE DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

okul öncesi ingilizce öğretim programı
3, 4, 5, 6 Yaş Okul Öncesi Çocuklar İçin İngilizce Öğretimi Programı

Öğrencilerine eğlenceli bir şekilde İngilizce öğretmek isteyen, müfredatlarında İngilizceye yer vermek isteyen okul öncesi öğretmenlerimiz “Okul Öncesi İngilizce Öğretimi Programı”na nasıl kayıt olabilir? Ücreti ne kadar?

 • Bu uygulamaya kayıt olmak için öğrencilerinizin “Moomin Language School” adlı “Online İngilizce Öğretim Uygulaması”nı satın alması gerekmektedir. Bu uygulama tablet ve akıllı telefonlarla uyumlu dünyaca ünlü Finlandiya eğitim sisteminin 1 numaralı okul öncesi İngilizce eğitim uygulamasıdır. Uygulamanın normal ücreti bir yıllık 680 tl ancak ingilizceciyiz.com “Okul Öncesi İngilizce Öğretimi Programı”na özel 40 EURO’dur. (Bugünkü kurla yaklaşık 730 TL’dir) Bu programı uygulayabilmeniz için sınıfınızdaki öğrencilerin bu uygulamayı satın alması gerekmektedir. (Yani velileriniz çocuklarının İngilizce öğrenmesi için aylık 60 lira uygulama ücreti ödeyeceklerdir.)
 • İngilizce öğretim programını uygulamak, uygulamaya ek olarak çocukların evde uygulaması için etkinlikleri ve videoları hazırlamak, siz öğretmenlerimize 7/24 destek olmak ve İngilizce öğretimiyle ilgili plan ve belgeleri hazırlamak için kısacası sene boyunca öğrencilerinize İngilizce öğretmeniz için gerekli olan her şeyi size sunmak için ingilizceciyiz.com olarak bir defaya mahsus olmak üzere programa kayıt parası olarak öğretmenlerden senelik 189 TL ücret talep ediyoruz.

Bu program sayesinde 3-6 yaş arası öğrencileriniz sene sonunda temel İngilizce bilgisine sahip olacaklar ve İngilizceyle küçük yaşta tanıştıkları için sonraki kademelerde İngilizce dersinde hiç zorlanmayacaklar. Özellikle velileriniz bu durumdan çok memnun olacaklar!

Siz de alanınızda fark yaratmak, müfredatlarınızda İngilizceye dolu dolu yer vermek ve öğrencilerinize İngilizceyi eğlenceli bir şekilde öğretmek istiyorsanız aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. İstenilen sayıya ulaşıldığında sizinle iletişime geçeceğiz ve daha detaylı bilgi vereceğiz. Aklınızdaki soruları BURAYA TIKLAYARAK  sorabilir ve görüşlerinizi bize bildirebilirsiniz.

İddia ediyoruz ve garantisini rahatlıkla veriyoruz;
ingilizceciyiz.com olarak okulöncesi İngilizce öğretimi alanında uzman öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan bu programı uyguladığınızda öğrencileriniz eğitim öğretim yılı sonunda kendini İngilizce olarak rahat bir şekilde ifade edebilecek, ilkokul müfredatının büyük kısmını (2. 3. 4. sınıf konuları) anasınıfında öğrenmiş olacaklar. Siz de alanınızda fark yaratan bir öğretmen olacaksınız.

ingilizceciyiz.com Tarafından Hazırlanan Okul Öncesi İngilizce Öğretimi Programına Katılım İsteği

Değerli öğretmenim,
Eğer siz de programımıza kayıt olmak istiyorsanız veya daha fazla bilgi almak istiyorsanız ingilizceciyizinfo@gmail.com adresine bilgilerinizi ve telefonunuzu mail olarak gönderin, size dönüş yapalım.

“Okul Öncesi Öğretmenleri İçin İngilizce Öğretim Programı” üzerine 2 yorum

 1. Hocam merhaba. Önümüzdeki sene veya ikinci dönem klüp açmak istiyorum. Ama nasıl öğretecegim konusu da bomboşum aşırı derecede rehberliğe ihtiyacım var. Üniversiteden beri bu iş hep aklımdaydı. Nihayet atandım bir yerden başlamak istiyorum şimdi..

  YDS den 91 almıştım iki sene önce listening ve reading iyi fakat speaking becerimi açmam lazım. Fakat nasıl öğretecegim bilmiyorum. Pearson setlerine bakarken size denk geldim. Telefon numaramı yazsam bugün veya hafta ici herhangi bir gün arasanız veya whatsapp’tan yazissak çok kıymete geçer. İlk seneler sizin setiniz tablet programınız gibi bir sye bana öğretirken rehberlik edecek bir şeye ihtiyacım vardı. İnşallah almak isterim ama setle ilgili anlamak istediğim şeyler var. … Müsait vaktinizde dönmenizi bekliyorum.

  Yanıtla

Yorum yapın