İngilizce Öğretmenlerine Özel Yazılılar

TC ZİRAAT BANKASI
IBAN
TR 3800 0100 0132 6166 8010 5004

ALICI ADI: HAKAN GÜLTEKİN
(Mailimize dekont göndermenize gerek yoktur. Para transferini yaptıktan sonra mebbis ekran görüntüsünü göndermeniz yeterlidir.)

İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİNE ÖZEL İNGİLİZCE YAZILI SORULARI 2023-2024

SIKÇA SORULAN SORULAR

 1. Ücretli öğretmenim / özel okulda çalışıyorum. MEBBİS erişimim yok, ne yapmalıyım?
  • E-okul ekran görüntüsünü göndermeniz yeterlidir.
 2. Özel kurs merkezinde / dersanede çalışıyorum/çocuğumu yazılıya hazırlamak istiyorum. Yazılılara erişebilir miyim?
  • Maalesef. Yazılılar öğrencilerin yazılıya hazırlık yapmaları için değil, İngilizce öğretmenlerinin uygulamaları için paylaşılmaktadır. Yazılılarımızın öğrencilere çalışma yaptırmak için kullanılması yasaktır.
 3. MEBBİS – E-Okul ekran görüntüsünü neden istiyorsunuz?
  • Mebbis/E-okul ekran görüntüsü istememizdeki amacımız İngilizce öğretmeni olduğunuzu teyit etmek ve yazılı sorularına sadece İngilizce öğretmenlerinin ulaşabilmesini sağlamaktır. Bu sistem sayesinde yazılılarımıza öğrenciler veya veliler hiç bir şekilde ulaşamamaktadır. MEBBİS ekran görüntüsü gönderirken branşınız ve adınız soyadınızın göründüğünden emin olunuz. TC kimlik numaranızı veya fotoğrafınızı kapatarak gönderebilirsiniz. Bilgileriniz hiç bir şekilde 3. taraflarla paylaşılmayacak ve teyit edildikten sonra silinecektir. İngilizce öğretmeni olduğunu teyit etmeyen kişilere parayı yatırsalar dahi parolalar GÖNDERİLMEYECEKTİR.
 4. Parayı yatırdım ve mail attım ne yapmalıyım?
  • Normal şartlar altında en geç 30 dk. içinde yazılı parolaları mailinize gönderiliyor. Spam/gereksiz kutunuzu mutlaka kontrol ediniz. Eğer 3 saat geçtiği halde parola almadıysanız instagram, facebook veya sitemiz iletişim bölümünden bize mesaj atabilirsiniz.
 5. Yazılılar hangi senaryolara göre hazırlandı?
  • Yazılılar illerin senaryosuna göre değil meb’in yayınladığı senaryolardan birine göre hazırlanmıştır. İndirme ekranında hangi yazılının hangi senaryoya göre hazırlandığı belirtilmektedir. Bir çok ilin yayınladığı senaryo meb’in senaryosuyla örtüşmektedir. Eğer farklılık varsa illerin senaryolarına göre kendiniz uyarlayabilirsiniz.
 6. Yazılı paketlerinin içeriğinde neler var?
  • Tüm sınıflarda en az 1 adet yazılı sınav, dinleme sınavları (3 adet), konuşma sınavı, BEP yazılısı (sadece liselerde), sınav analizi, değerlendirme ölçeği ve hesaplama formu ve tüm sınavların cevap anahtarları bulunmaktadır.
 7. Yazılıları beğenmedim. Ne yapmalıyım?
  • Sınavları beğenmediyseniz, yazılılar sınıf seviyenize uygun değilse veya bir şekilde herhangi bir yazılımızı veya uygulama sınavımızı kullanmayacaksanız bize mail atarak ücret iadesi isteyebilirsiniz. Aynı gün içinde iade alabilirsiniz. (Bu durumda sonraki dönemlerde parola paylaşımı yapılmayacaktır.)
 8. Her zaman ücretsiz verdiğiniz öğretmene özel yazılılar bu dönem neden ücretli oldu?
  • Daha önce sosyal medya üzerinden verdiğimiz parolalara öğrenciler/veliler/youtuberlar/kurs merkezleri kolayca ulaşıyor ve yazılıları öğrenciler yazılı öncesi çözmüş olarak sınava giriyorlardı. Bu sistem sayesinde yazılılarımıza öğrenciler veya veliler hiç bir şekilde ulaşamamaktadır. (O kadar uyarımıza rağmen yazılıları alıp özel derste öğrencilere çözdüren öğretmenlerimiz için her hangi bir çözüm yok maalesef.) Hem özgün yazılı hazırlamanın zorluğu, hem de bu sistemi yürütmek (maillere-mesajlara 7/24 cevap verme, parola iletme vs.) çok büyük bir iş yükü getirmekte. Bu ücreti küçük bir karşılığı olarak görebilirsiniz.
 9. Yazılıları kim hazırlıyor?
  • Ortaokul yazılıları Okan GÜLTEKİN tarafından,
  • Lise yazılıları Şerife YILDIRMAZ tarafından hazırlanmıştır.

2. Dönem İngilizce Yazılı Soruları

9. 10. 11. 12. SINIF İNGİLİZCE SORUMLULUK SINAVLARI İÇİN TIKLAYINIZ


İNGİLİZCE DERS İÇERİKLERİMİZ

“İngilizce Öğretmenlerine Özel Yazılılar” üzerine 74 yorum

 1. merhaba hocam 10 mayısta yazılıları teslim etmemizi bekliyorlar, daha erken yayınlar mısınız? lise kelebek sistemi hazırlığı için erken teslim istiyor okul idaresi?

  Yanıtla
 2. Merhaba hocam,12 Mayıs’ta 12. sınıflara sınavımız var, sınavları daha erken yayınlamaniz mümkün mu ?

  Yanıtla
 3. Sayın Okan GÜLTEKİN hocam ben 1. dönem 04/11/2023 tarihinde internet bankacılığı vasıtasıyla Tayfun GÜLTEKİN ait Halk Bankası hesabına o zaman 100TL yazılıları paylaşmak için havale yaptım ve şimdi tekrar mı bu sefer Zıraat bankasına ait Hakan GÜLTEKİN ait hesaba ait 100TL havale yapacağım mı yazılıları indirebilmek. Bu konuda beni aydınlatırsanız memnun olacağım

  Yanıtla
 4. Merhaba ben ödemeyi yaptım bilgileri de verdim fakat dönüş yapılmadı, yardımcı olabilir misiniz

  Yanıtla
 5. merhaba ben haftaya listening ve speaking sınavlarını tüm kademelerde yapacağım ama 7. ve 8. sınıfların 2. dönem 1. sınavlarında henüz görünmüyor. yazılı sınavları ileri tarihte açacaksınız ama en azından listening ve speaking sınavlarını paylaşırsanız zor durumda kalmayız.

  Yanıtla
 6. Merhaba ben ödeme yaptım bilgileri de paylaştım mail üzerinden geri dönüş alamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla
 7. hocam çok teşekkürler. inanın çok yardımcı oluyorsunuz. merkez okulda olduğumdan soru seviyeleri tam bize göreydi. ama düşük sınıflara göre bir kaç yazılı örneği olabilir. iyi çalışmalar diliyorum

  Yanıtla
 8. hocam harikasınız emeklerinize sağlık. sorular kalite kokuyor. oratokul bep yazılılarını da bekliyoruz inşallah yüklenir.

  Yanıtla
 9. Okan hocam yazılılarınız çok beğendim. elinize emekleriniz sağlık. dinleme sınavlarından 2şer adet olması çok iyi. umarım 2. dönem yazılı sınavlar da aynı şekilde olur. alternatif olması herzaman iyidir. teşekkürler

  Yanıtla
 10. Hocam, eleştirel yorumları siliyor musunuz acaba çünkü biraz önce yayınlanan yorumumu şu an bu sayfada göremiyorum.

  Yanıtla
  • hocam yorumunuz aşağıda duruyor. eleştirileriniz çok önemli. 2. dönem kolay ve orta olmak üzere en az iki yazılı sorusu paylaşacağız. geri dönüşünüz için teşekkürler.

   Yanıtla
 11. Ben de bugün üye oldum ama keşke öncesinde bir örnek sınav paylaşımı yapsaydınız çünkü hazırlanan sınavlar çalıştığım ildeki senaryolarla uyumsuz, seviye olarak çok yüksek ayrıca seçenek çok az, her kademe için sadece 1 sınav var ve maalesef uygun olmadığı için ben kullanamadım 🙁

  Yanıtla
 12. Merhabalar hocam,
  Öğretmenlere özel açık uçlu yazılı soruları için gerekli bilgiler sayfanızda paylaşılmış ve MEBBIS’e girip ingilizce öğretmeni olduğumuzu beyan etmek üzere ekran resmi istemişsiniz, lakin bildiğiniz üzere ücretli öğretmenler MEBBIS’e giremiyor. E-okul öğretmen sayfasının ekran görüntüsünü sizinle paylaşmam yeterli olmaz mı? Çünkü sadece e-okul öğretmen sayfasına girebiliyoruz. Bir bakıma biz ücretli öğretmenler sunduğunuz imkandan yararlanamıyoruz hocam. Sizden ricam bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim

  Yanıtla
 13. Okan bey merhaba ingilizce öğretmenlerine özel açık uçlu sorulara abonelik yaparak ulaştım elinize sağlık yanlız küçük bir sıkıntı var hazırladığınız sınav örneği meslek liseleri için biraz ağır ve zor. Onların seviyelerine uygun bir sınav örneği hazırlamanız mümkünmü teşekkürler sevgiler

  Yanıtla
 14. az önce e-mail de gönderdim.

  07.11.2023 te ödemeyi yapmama ve görev yeri belgesini göndermeme rağmen henüz parola ile tanışma şansım olmadı.

  2. yazılılar da başlıyor. siz hazırlıklarınızı yapmışsınız ama bizler onlara ulaşamıyoruz. Neden acaba?

  Yanıtla
  • hocam parola aldığınız gün gönderilmiş. spam kutusuna bakabilir misiniz? eğer yoksa yazabilir misiniz tekrar.

   Yanıtla
 15. merhabalar ben PARAYI YATIRDIM MEBBIS FOTOSU GONDERDIM ILK SINAVLAR GECTİ IKINCI SINAVLAR GELDİ AMA HALA BENIMLE ILETISIME GECILMEDİ… UNUTULDUGUNU DUSUNUYORUM AKSINI DUSUNMEK ISTEMIYORUM . RICA EDIYORUM ACIL DONUS YAPILIRSA COK SEVINIRIM

  Yanıtla
 16. Hocam 1. Dönem 2. Yazılılar ne zaman yüklenecek acaba? Listening ve Speaking sınavlarını erken yapmak istiyorum da.

  Yanıtla
 17. Öncelikle şahsım adına emekleriniz için teşekkür ederim. Acaba, 4-5-6-7 ve 8. sınıflar için 2.dönem 2. yazılılar ne zaman aktif olur? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.

  Yanıtla
 18. merhabalae 2. dönem 2. yazılılar için parolayı mail atabilir misinşiz gmailden yazdım ama henuz dönüş yaılmadı

  Yanıtla
 19. Merhabalar,
  2.dönem 2.yazılı linklerinin aktifleştirilmesini bekliyorum. Dün yapılacağı yazıyordu, ne zaman aktif olur?

  Yanıtla
 20. merhabalar Okan hocam, benim instagram ya da facebook hesabım yok twitter üzerinden takip ettim ama orada şifre paylaşımı yok sanırım.

  Yanıtla
 21. Merhabalar. İngilizce Öğretmenlerine özel yazılılar için parola soruyor ve sorular görünmüyor. Açabilmemiz için ne yapmamız gerekiyor acaba?

  Yanıtla

Yorum yapın