9. Sınıf İngilizce Günlük Plan

2023-2024 eğitim öğretim yılı 9. sınıf ingilizce günlük plan ile ilgili açıklamamız için aşağıdaki açıklamamızı okuyabilirsiniz.

9. sınıf ingilizce günlük planlar

9. Sınıf İngilizce Günlük Planlar İlgili Açıklama

Değerli İngilizce Öğretmenim!

Tebliğler dergisinde Eylül 2022’de yayımlanan 2779-EK sayılı yönergenin 11. maddesinde;

“Öğretmen kılavuz kitabı bulunan derslerde kılavuz kitap, ders planı yerine kullanılır. Öğretmenin ihtiyaç duyması hâlinde, okulun şartlarına göre kılavuz kitaplarda yer alan planların dışında da öğretim programına uygun ders planı hazırlanıp uygulanabilir.
Sınıf/kurs defterine, uygulanan etkinliğin adı veya etkinliğin ilgili olduğu kazanım yazılır. Öğretmen kılavuz kitabı bulunmayan dersler için, eğitim ve öğretim kurumlarında bir veya birkaç ders saati için sınıf öğretmeni, alan (branş) öğretmeni ve/veya zümre öğretmenleri tarafından ders planı hazırlanır ve uygulanır.”

denmektedir. Buna göre liselerde tüm kademelerde İngilizce dersinde öğretmen kılavuz kitabı bulunduğundan ve kılavuz kitaptaki plan ders planı olarak kullanıldığından ayrıca günlük plan hazırlamanıza gerek yoktur. Eğer okul müdürünüz günlük plan isterse aşağıdaki yönergeyi indirerek kendisine sunabilirsiniz. Eğer istemekte ısrar ederse bunu yazılı olarak istemesini talep ediniz ve sendikanıza durumu bildiriniz.

YILLIK PLAN VE GÜNLÜK PLANLARLA İLGİLİ YÖNERGE İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ


ŞUNLARA DA GÖZ ATMANIZDA FAYDA VAR;

“9. Sınıf İngilizce Günlük Plan” üzerine 5 yorum

  1. Merhaba,
    Bu yönerge 2022’de yayımlanmış olarak görünüyor, güncelliğini koruduğunu nasıl teyit edebiliriz acaba? Buna güvenip de sonradan sıkıntı yaşamak istemem.

    Yanıtla
  2. Öğretmen kılavuz kitabı okula gönderilmemişse ne yapmamız gerekiyor? Hazırlamalı mıyız? Kitabın çıktısını mı almalıyız?

    Yanıtla

Yorum yapın